В теперішній час проблема безпеки стоїть дуже гостро.

     Надзвичайні ситуації природного, техногенного, епідеміологічного характеру можуть статися з кожним із нас, в любий день і час.

     І тільки тоді, коли лихо вже сталося, ми аналізуємо причини і наслідки, та згадуємо про те, що можна було попередити надзвичайну ситуацію або мінімізувати її наслідки. Сьогодні в закладі освіти пройшли позапланові навчальні тренування – УВАГА. ПОЖЕЖА!

     Хотілося б звернути Вашу увагу на прості, здавалось, навіть банальні, але водночас необхідні знання правил пожежної безпеки, які допоможуть не допустити пожежі, а можливо, і врятувати життя.  Найкращий спосіб захиститися від пожежі – не допустити пожежі.

 Якщо сталася пожежа:

     Насамперед, слід негайно повідомити про пожежу за телефоном 101! Повідомте про пожежу дирекцію закладу освіти! Зволікання може призвести до трагічних та непоправних наслідків!

    Оголосити сигнал тривоги «Увага всім»! –  визначеним способом у закладі освіти. НЕ ПАНІКУВАТИ!

     Необхідно зачинити двері в приміщенні, де сталось загорання, не намагайтеся  увійти до нього. Відчинені двері, вікна повітря можуть призвести до  поширення вогню з великою швидкістю та перешкодять проведенню швидкої  евакуації з приміщення, будівлі закладу освіти.

     Проведіть необхідні заходи  щодо проведення швидкої евакуації  учасників освітнього процесу з приміщення, будівлі закладу освіти.

     Евакуацію проведіть з усіх приміщень  будівлі закладу освіти, навіть якщо  пожежу  виявлено тільки в якість  його окремій  частині.

     Почувши сигнал  тривоги, учні, діти за  вказівкою педагогічного працівника залишають навчальне приміщення та  прямують до місця збору, Останнім приміщення залишає педагог (по можливості з класним журналом). Зачиніть двері класної, ігрової кімнати, усі інші двері на шляху евакуації.

     Щоб не спровокувати паніку та хаотичні дії, евакуація проводиться за визначеним маршрутом, відповідно до схеми евакуації з приміщення, поверху, будівлі закладу освіти до визначеного планом евакуації місця збору.

     Прибувши на місце збору, педагогами проводиться перевірка всіх евакуйованих, керівник закладу освіти приймає звіти від усіх класних керівників, які відповідають за відповідні класи,  та у разі потреби організовують пошуки тих, кого не виявили на місці збору.

     Забороняється повертатися в приміщення за будь-якими речами, без дозволу рятувальників, керівництва закладу освіти.

     На місці збору кожен клас чи група  займають чітко визначене місце і перебувають  там  до певних вказівок від рятувальників, або керівництва закладу освіти.

     Вже до  прибуття рятувальників необхідно точно визначити точне місце пожежі, знати кількість евакуйованих, кількість відсутніх. Начальника прибулого пожежного  підрозділу зустрічають, маючи повну інформацію.

     Для недопущення пожежі в закладі освіти, на початку навчального року проводяться інструктажі, навчальні заняття  з усіма учасниками освітнього процесу щодо правил поведінки у разі виникнення пожежі, а головне – правила поведінки  недопущення пожежі!

     Інструктажі з пожежної безпеки проводяться регулярно, з зазначенням про їх проведення у класних журналах, відповідно до нормативно-правових документів.

     Інструктажі з пожежної безпеки проводяться регулярно, протягом навчального року.

     Учні закладу освіти здобувають практичні знання щодо правил поведінки та дій у надзвичайних ситуаціях  під час проведення практичних заходів Дня цивільного захисту, Тижня безпеки дитини, Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності. Ось і сьогодні пройшли такі практичні заняття.

Рекомендовані новини