22 січня, у день проголошення в 1919 році Акта Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, відзначається День Соборності України.

Перше святкування Соборності відбулось 22 січня 1939 року у Карпатській Україні (м. Хуст), на той час – автономній республіці Чехо-Словаччини. Цього дня під синьо-жовтими прапорами відбулась тридцятитисячна маніфестація населення, яке з’їхалось до столиці Карпатської України з усіх куточків краю згадати події 20-річної давнини.

Яскравим проявом єдності, прагнення українського народу до свободи, став «живий ланцюг», організований патріотичними силами 21 січня 1990 року з нагоди 71-ї річниці проголошення Акта Злуки. Мільйони  українців узялись за руки від Києва до Львова, відзначаючи День Соборності.

Цього року ми відзначаємо 101-у річницю соборності нашої держави. Це свято є одним з наважливіших для нашої держави, учні нашого закладу разом з заступниклм директора з ВР Грищенко В.В. ще раз пройшлися сторінками нашого минулого, нашої історії, міцно обєднавшись в одну єдину родину.

Рекомендовані новини